Slovenský, Český a Maďarský pohár
World Ranking Event - 2 preteky v orientačnej cyklistike | Šaštín-Stráže | 28.-29. apríla 2012

Dátum:   28. 4. 2012 (sobota) – stredná trať

Klasifikácia pretekov: Preteky jednotlivcov v orientačnej cyklistike na stredných a dlhých tratiach s určeným poradím kontrolných stanovíšť.

Centrum: Po oba dni rekreačné stredisko Gazárka, Šaštín-Stráže.

Opis terénu: Prevažne rovinatý miestami zvlnené pasáže s krátkymi strmými výjazdami a zjazdami, pieskový podklad, hustá sieť ciest a chodníkov. V lese prebiehali lesné práce, čím sa mohla zmeniť zjazdnosť na niektorých úsekoch ciest. Táto zmena nemusela byť zachytená v mape.

Mapa: Po oba dni LÁSEK, špeciálna pre OC, stav apríl 2012, mierka 1:15 000, ekvidištancia 2,5 m, rozmer A3 alebo A4.

Jury: Tamás Jankó HUN, Zdeněk Laciga CZE, Boris Ďurčo SVK

Hodnotenie pretekov: Preteky prebehli za mimoriadne horúceho, veterného, slnečného jarného počasia. Časový harmonogram bol dodržaný. Pretekov sa zúčastnilo viac ako 450 pretekárov z 12 krajín. Počas pretekov sa vážne zranenia nevyskytli, drobné zranenia v nedeľu boli ošetrené zdravotníkom na mieste. Protesty neboli podané. Časy víťazov boli v súlade s pravidlami SZOŠ pre OC (boli v povolenej tolerancii), v niektorých kategóriách v pretekoch na strednej trati na spodnej hranici, v pretekoch na dlhej trati na hornej hranici.

Časy víťazov pretekov WRE:
kat. W 21E – na strednej trati v povolenej tolerancii, na dlhej trati bol smerný čas prekročený o 4 minúty,
kat. M 21E – na strednej trati bol o 4 minúty nižší, na dlhej trati v povolenej tolerancii.

V sobotu boli z dôvodu porušenia pravidla o zákaze jazdenia mimo komunikáciu potrestaní diskvalifikáciou títo pretekári: Godunov Eduard RUS (št. č. 6 – nerešpektovanie upozornenia traťového komisára), Stryzhak Artem UKR (št. č. 22 – nerešpektovanie upozornenia traťového komisára), Saarela Samuli FIN (jazda po zakázanej ceste v závere pretekov – na zberné KS).

V úvode pretekov na dlhej trati došlo k odcudzeniu KS č. 79. Usporiadateľ chýbajúce KS nahradil v priebehu niekoľkých minút, napriek tomu chýbajúce KS poškodilo pretekárov kategórií M 17 (12 kontrola v poradí, celkom 13 KS) a W 40 (9 kontrola v poradí, celkom 10 KS). Po porade s advisorom pre Český pohár rozhodol hlavný rozhodca o úprave výsledkov nasledovne:

kat. M 17 ukončila preteky na 11. KS v poradí (kód 55),

kat. W 40 ukončila preteky na 8. KS v poradí (kód 58).

Do poradia Slovenského pohára sa zaráta výsledok pretekárok z kat. W 50 dosiahnutý na 8. KS (kód 58).

Hlavný rozhodca schválil preteky v plnom rozsahu. V každej kategórii i vo verejných pretekoch boli udelené pre prvých troch vecné ceny a diplomy. V majstrovských kategóriách získali víťazi tituly Majster Slovenska v OC pre r. 2012 na strednej, resp. na dlhej trati.

Majstrovské tituly boli udelené v týchto kategóriách:

stredné trate – M 21, M 40, M 50, W 21, W 40,

dlhé trate – M 21, M 40, M 50, W 40.

Ostatné kategórie neboli majstrovkými pre nedostatočný počet štartujúcich. Prví traja v každej majstrovskej kategórii získali medailu, diplom a vecnú cenu.

Poďakovanie: Za ústretovosť, súčinnosť pri zabezpečení ubytovania a stravovania ďakujeme primátorovi a organizačnému tímu mesta Šaštín-Stráže. Za poskytnuté ceny pre víťazov ďakujeme:

Aone Nutrition, Haven, VUKI, Garmin, Force, Víno Masaryk, Mrva&Stanko, McCarter, Soitron, Ostrožovič, Villa Vino Rača, Max Media, Majolika Modra, Športservis, McDonald's, Hudy sport, Tamex, Termovel, Satur

Za pomoc pri organizácii pretekov ďakujeme partnerom:

FaxCopy, Koliesko, Metrostav, ateliér o[tvor]b, Gazárka, CHKO Záhorie, Lesy SR, KÚŽP Bratislava, OLÚ Senica, Majerník

Do hodnotenia Slovenského i Českého pohára žiadame započítať priemer za usporiadanie týmto pretekárom:

VBA Peter Mlynárik, Rastislav Malátek, Mikuláš Šabo, Juraj Opršal, Eva Králová, Alena Trnovcová, Ľudmila Grauzelová,Daniela Trnovcová, Matúš Trnovec, Barbora Šmelíková, Milan Kováč, Andrej Žitňan, Veronika Žitňanová, Petr Šenk, Natália Kasalovská, Andrej Cully, Zuzana Cully, Ján Cully, Katharina Cully, Matej Müller, Adam Müller, Miriam Ježeková, Oľga Lago, Miroslav Lago